SUCHA

Sucha karma dla kota

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat rośnie świadomość potrzeb żywieniowych zwierząt domowych. Zrodziły się różne filozofie i sposoby żywienia Kotów i Psów. Ze względu na wygodę, częstym wyborem staje się podawanie gotowych, dobrze zbilansowanych produktów. Do takich posiłków należy sucha karma dla kota, która stanowi wygodne rozwiązanie w codziennym żywieniu Kota. 

Obecnie na rynku jest wielu producentów karm suchych, którzy dbają o to, by ich posiłki były dobrze zbilansowane i dostarczały wszystkich niezbędnych elementów  zachowujących Koty w doskonałej kondycji. Sklep zoologiczny miskakarmy.pl ma w swojej ofercie szeroką gamę karm suchych, zarówno bezzbożowych, jak i tych ze zbożami, znajdziesz u nas takich producentów jak: Eden, Acana, Orijen, Fisf4Cats i innych. Przy wyborze optymalnej karmy dla kota, warto kierować się kilkoma kryteriami. Do najważniejszych z nich należą: wiek Kota, stan jego zdrowia, kondycja, zapotrzebowanie energetyczne, tzn. czy jest aktywny, czy prowadzi spokojny tryb życia.

Jak wybrać suchą karmę dla Kota?

Po pierwsze warto wiedzieć, co to jest karma bytowa, karma pełnoporcjowa, karma filetowa (filetówka) oraz karma specjalistyczna, czy karma weterynaryjna dla kota. Poniżej znajdziesz krótki opis tych zagadnień :)

karma bytowa dla kota- jest to karma, którą podajemy codziennie zdrowemu Kotu. Ten rodzaj posiłku odpowiada zapotrzebowaniu czworonoga, który cieszy się dobrą kondycją. Niektóre karmy bytowe mogą być ukierunkowane na specjalne potrzeby, np. mieć obniżoną zawartość tłuszczu, zawierać suplementy podnoszące odporność, zawierać składniki pomagające pozbywać się kul włosowych u kota.

karma pełnoporcjowa dla kota- jest to określenie dla karm bytowych, które zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które potrzebuje Kot w codziennej diecie. Tego rodzaju posiłek może być podawany w sposób ciągły, czyli każdego dnia.

karma filetowa dla kota (filetówka dla kota)- jest to posiłek, zazwyczaj mokry zawierający przeważnie czyste mięso, lub mięso z dodatkami takimi jak ryż, czy warzywa. Stanowi tzw. dietę uzupełniającą dla kota (karma uzupełniająca). Nie może stanowić pełnowartościowego posiłku, ponieważ nie zawiera wszystkich niezbędnych składników, nie jest suplementowana, lub jest suplementowana w niepełnym stopniu.

karma specjalistyczna, karma weterynaryjna dla kota- jest to specjalnie opracowane pożywienie, które podajemy w czasie choroby czasowej lub przewlekłej Kota. Formuły karm weterynaryjnych odpowiadają na zapotrzebowanie Kotów z różnymi dolegliwościami. Poszczególne jednostki chorobowe mają dopasowane rodzaje karm. Karmy weterynaryjne podajemy zawsze po konsultacji z lekarzem weterynarii, a w trakcie dłuższego ich stosowania kontrolujemy stan zdrowia Kota w gabinecie weterynaryjnym

Podział karm suchych ze względu na wiek kota

Kiedy już ustalisz w której kategorii sklepu szukać karmy dla Twojego Kota, należy sprecyzować jaka formuła będzie dopasowana do jego wieku, poniżej znajdziesz standardowe opisy karm i przypisany do nich orientacyjnie wiek Kota:

sucha karma dla kociąt (kitten)- kocięta odsadza się od matki około 4 tygodnia życia, od tego momentu można już wprowadzać pokarm stały. Większość producentów dedykuje swoje karmy dla kociąt od około 2 miesiąca życia do ukończenia 1 roku.

sucha karma dla dorosłych kotów (adult)- jest to posiłek przeznaczony dla kotów od ukończenia 1 roku życia do około 7 roku życia.

sucha karma dla kotów seniorów (senior, senior mature)- karma przeznaczona dla Kotów w starszym wieku, zazwyczaj powyżej 7 roku życia.

Pamiętaj, że podany wiek jest orientacyjny, jeśli masz wątpliwości lub pytania zawsze możesz się z nami skontaktować, chętnie wskażemy Ci karmy, które będą odpowiadały za potrzebowaniom Twojego Kota :)

pokaż więcejzwiń
Aktywne filtry:

Wyświetlanie 1–24 z 46 wyników