SUCHA

Sucha karma dla kota

Na przestrzeni ostatnich lat wzrosła świadomość potrzeb żywieniowych zwierząt domowych. Zrodziły się różne filozofie żywienia kotów i psów. Ze względu na wygodę, często sięgamy po gotowe, dobrze zbilansowane produkty. Do takich posiłków zalicza się sucha karma dla kota, która jest wygodnym rozwiązaniem w codziennym żywieniu kota. 

Obecnie na rynku mamy wielu producentów karm suchych, dbających, by ich posiłki były jak najlepsze. Dobrze zbilansowane i dostarczające wszystkich niezbędnych elementów, zachowując koty w doskonałej kondycji. Sklep zoologiczny miskakarmy.pl ma w swojej ofercie szeroką gamę karm suchych. Oferujemy zarówno karmy bezzbożowe oraz inne karmy suche dedykowane diecie specjalistycznej. W sklepie miskakarmy.pl znajdziesz najlepszych producentów karm jak: Eden, Acana, Orijen czy Fisf4Cats. To o czym musisz pamiętać, to że przy wyborze optymalnej karmy dla kota, musisz kierować się kilkoma kryteriami. Do najważniejszych z nich należą: wiek kota, stan jego zdrowia, kondycja, zapotrzebowanie energetyczne, tzn. czy jest aktywny, czy prowadzi spokojny tryb życia, a także jakiej jest rasy.
Jak wybieramy suchą karmę dla Kota?
Po pierwsze warto wiedzieć, co to jest karma bytowa, karma pełnoporcjowa, karma filetowa (filetówka) oraz karma specjalistyczna czy karma weterynaryjna dla kota. Poniżej przedstawiamy krótki opis tych zagadnień:

karma bytowa dla kota – jest to karma, którą podajemy codziennie zdrowemu kotu. Ten rodzaj posiłku odpowiada zapotrzebowaniu czworonoga, który cieszy się dobrą kondycją. Niektóre karmy bytowe mogą być ukierunkowane na specjalne potrzeby. Dlatego można kupić karmy które mają obniżoną zawartość tłuszczu, mogą zawierać suplementy podnoszące odporność oraz zawierać składniki pomagające pozbywać się kul włosowych u kota.

karma pełnoporcjowa dla kota – tak określamy karmy bytowe, które zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które potrzebuje kot w codziennej diecie. Tego rodzaju posiłek możemy podawać w sposób ciągły, czyli każdego dnia.

karma filetowa dla kota (filetówka dla kota) – jest to posiłek, zazwyczaj mokry zawierający przeważnie czyste mięso lub mięso z dodatkami takimi jak ryż czy warzywa. Stanowi tzw. dietę uzupełniającą dla kota (karma uzupełniająca). Nie może stanowić pełnowartościowego posiłku, ponieważ nie zawiera wszystkich niezbędnych składników. Karma filetowa nie jest suplementowana lub jest suplementowana w niepełnym stopniu.

karma specjalistyczna, karma weterynaryjna dla kota – jest to specjalnie opracowane pożywienie, które podajemy w czasie choroby czasowej lub przewlekłej kota. Formuła karm weterynaryjnych odpowiada na zapotrzebowanie kotów z różnymi dolegliwościami. Poszczególne jednostki chorobowe mają dopasowane rodzaje karm. Karmy weterynaryjne podajemy zawsze po konsultacji z lekarzem weterynarii. W trakcie dłuższego stosowania kontrolujemy stan zdrowia kota w gabinecie weterynaryjnym.
Podział karm suchych ze względu na wiek kota
Kiedy już ustaliłeś w której kategorii sklepu szukać karmy dla Twojego Kota, warto sprecyzować jaka formuła będzie dopasowana do jego wieku. Poniżej znajdziesz standardowe opisy karm i przypisany do nich orientacyjnie wiek kota:

sucha karma dla kociąt (kitten) – kocięta odsadza się od matki około 4 tygodnia życia, od tego momentu można już wprowadzać kociakom pokarm stały. Większość producentów dedykuje swoje karmy dla kociąt od około 2 miesiąca życia do ukończenia 1 roku.

sucha karma dla dorosłych kotów (adult) – jest to posiłek przeznaczony dla kotów od ukończenia 1 roku życia do około 7 roku życia.

sucha karma dla kotów seniorów (senior, senior mature) – karma przeznaczona dla kotów w starszym wieku, zazwyczaj powyżej 7 roku życia.

Pamiętaj, że podany wiek jest orientacyjny. Jeśli masz wątpliwości lub pytania zawsze możesz się z nami skontaktować. Chętnie wskażemy Ci karmy, które będą odpowiadały zapotrzebowaniu Twojego Kota.

pokaż więcejzwiń
Aktywne filtry:

Wyświetlanie 1–24 z 120 wyników