SUCHA

Wiedza na temat żywienia zwierząt jest coraz bardziej rozległa. Istnieją różne nurty oraz sposoby karmienia czworonożnych przyjaciół. Wielu opiekunów Psów decyduje się na podawanie gotowych, zbilansowanych produktów.

Jedną z możliwości jest karma sucha dla psa, która stanowi wygodne rozwiązanie w codziennym żywieniu Psa. Obecnie na rynku jest wielu producentów karm suchych, którzy dbają o to, by ich posiłki były dobrze zbilansowane i dostarczały wszystkich niezbędnych elementów zachowujących Psy w doskonałej kondycji.

Sklep zoologiczny miskakarmy.pl ma w swojej ofercie takich producentów jak Eden, Brit Care, Fish4Dogs, Acana, Royal Canin, Bosch, Josera i wielu innych. Jeśli stoisz przed wyborem produktu i zastanawiasz się, jaka sucha karma jest najlepsza dla psa, warto byś podjął tą decyzję kierując się przynajmniej kilkoma kryteriami. Te najważniejsze, to wiek Twojego psa, stan jego zdrowia, wielkość czworonoga, zapotrzebowanie energetyczne- czyli to, czy Pies prowadzi aktywny, czy spokojny tryb życia. Innym ważnym aspektem są Twoje możliwości w zakresie przygotowywania posiłków, oraz czasu ich podawania. Jeśli w kuchni spędzasz mało czasu i dużo pracujesz prawdopodobnie opcja karmy suchej będzie dla Ciebie i Twojego Psa najwygodniejszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem.

Jak wybrać suchą karmę dla Psa?

Po pierwsze warto wiedzieć, co to jest karma bytowa, karma pełnoporcjowa, oraz karma specjalistyczna, czy karma weterynaryjna dla psa. Poniżej znajdziesz krótki opis tych zagadnień :)

karma bytowa dla psa–  jest to karma, którą podajemy codziennie zdrowemu Psu. Ten rodzaj posiłku odpowiada zapotrzebowaniu czworonoga, który cieszy się dobrą kondycją. Niektóre karmy bytowe mogą być ukierunkowana na specjalne potrzeby, np. mieć obniżony poziom tłuszczu, albo suplementacje wspierającą w większym stopniu stawy, albo sierść psa.

karma pełnoporcjowa dla psa– jest to określenie dla karm bytowych, które zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które potrzebuje pies w codziennej diecie. Tego rodzaju posiłek może być podawany w sposób ciągły, czyli każdego dnia.

karma specjalistyczna, karma weterynaryjna dla psa- jest to specjalnie opracowane pożywienie, które podajemy w czasie choroby czasowej lub przewlekłej psa. Formuły karm weterynaryjnych odpowiadają na zapotrzebowanie psów z różnymi dolegliwościami. Poszczególne jednostki chorobowe mają dopasowane rodzaje karm. Karmy weterynaryjne podajemy zawsze po konsultacji z lekarzem weterynarii, a w trakcie dłuższego ich stosowania kontrolujemy stan zdrowia psa w gabinecie weterynaryjnym.

Podział karm suchych ze względu na wiek psa:

sucha karma dla szczeniaka (puppy, junior): szczenięta odsadza się od matki około 8 tygodnia życia. Większość producentów dedykuje swoje karmy dla szczeniąt od 2 miesiąca życia. Rasy małe szybciej osiągają dojrzałość, w związku z tym posiłek, który jest przeznaczony dla psich dzieci jedzą maksymalnie do osiągnięcia 1 roku życia. Rasy duże i olbrzymie rosną wolniej i dużo później osiągają dojrzałość, przyjmuje się, że mogą spożywać posiłki dla szczeniąt nawet do 24 miesiąca życia.

sucha karma dla dorosłych psów (adult): jest to posiłek przeznaczony dla psów, które w przypadku ras małych ukończyły 1 rok życia, a w przypadku ras dużych i olbrzymich 18 lub 24 miesiąc życia. Karmę dla psów dorosłych mogą spożywać w zależności od producenta do około 7 roku życia.

sucha karma dla seniorów (senior, senior mature): karma przeznaczona dla psów w starszym wieku, zazwyczaj powyżej 7 roku życia.

Pamiętaj, że podany wiek jest orientacyjny, jeśli masz wątpliwości lub pytania zawsze możesz się z nami skontaktować, chętnie wskażemy Ci karmy, które będą odpowiadały zapotrzebowaniu Twojego Psa :)

pokaż więcejzwiń
Aktywne filtry:

Wyświetlanie 1–24 z 323 wyników