MOKRA

Karma mokra dla psa jest jednym z bardziej  popularnych zagadnienia z zakresu żywienie psa. Jest podstawowym aspektem w opiece nad czworonogiem, to jak karmimy naszego przyjaciela ma istotne przełożenie na jego zdrowie oraz długość życia. Bardzo ważne jest, aby dobrać optymalną dietę dla czworonoga, która będzie również dopasowana do naszych możliwości związanych z przygotowaniem posiłku i czasem jego podania. Wśród gotowych karm, oprócz produktów suchych mamy również karmy mokre (wilgotne)

Mokra karma dla psa występuje zazwyczaj w puszkach, saszetkach, bądź tackach. Może mieć różną formę: pasztetu, konserwy, kawałków mięsa, kawałków mięsa w galaretce, lub  kawałków mięsa w aromatycznym sosie. Świadomość potrzeb żywieniowych psów i kotów w ostatnich latach znacznie wzrosła, producenci karm korzystają z tej wiedzy. Tworzą swoje posiłki z dużą starannością, a użyte produkty są wysokiej jakości. W sklepie miskakarmy.pl znajdziesz takich producentów jak: Dolina Noteci, Animonda, Eden, Brit, Natural Trail i wielu innych. Karma mokra może stanowić samodzielny posiłek bądź być uzupełnieniem karmy suchej. W przypadku karm wilgotnych mamy ten sam podział produktów, który występuje przy karmach suchych. Rodzaje karm mokrych mogą być następujące:

karma mokra bytowa dla psa–  jest to karma, którą podajemy codziennie zdrowemu psu. Ten rodzaj posiłku odpowiada zapotrzebowaniu czworonoga, który cieszy się dobrą kondycją. Niektóre karmy bytowe mogą być ukierunkowana na specjalne potrzeby, np. mieć obniżony poziom tłuszczu, albo suplementacje wspierającą w większym stopniu stawy, albo sierść psa.

karma mokra pełnoporcjowa dla psa– jest to określenie dla karm bytowych, które zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje pies w codziennej diecie. Tego rodzaju posiłek może być podawany w sposób ciągły, czyli każdego dnia.

karma mokra uzupełniająca- jest forma posiłku, który ma być dodatkiem do diety podstawowej, zazwyczaj jest to mięso filetowane, bez dodatku tłuszczu i bez pełnej suplementacji.

karma mokra specjalistyczna, karma weterynaryjna dla psa- jest to specjalnie opracowane pożywienie, które podajemy w czasie choroby czasowej lub przewlekłej psa. Formuły karm weterynaryjnych odpowiadają na zapotrzebowanie psów z różnymi dolegliwościami. Poszczególne jednostki chorobowe mają dopasowane rodzaje karm. Karmy weterynaryjne podajemy zawsze po konsultacji z lekarzem weterynarii, a w trakcie dłuższego ich stosowania kontrolujemy stan zdrowia psa w gabinecie weterynaryjnym.

Podział karm mokrych ze względu na wiek Psa:

mokra karma dla szczeniąt (puppy, junior): szczenięta odsadza się od matki około 8 tygodnia życia. Większość producentów dedykuje swoje karmy dla szczeniąt od 2 miesiąca życia. Rasy małe szybciej osiągają dojrzałość, w związku z tym posiłek, który jest przeznaczony dla psich dzieci jedzą maksymalnie do osiągnięcia 1 roku życia. Rasy duże i olbrzymie rosną wolniej i dużo później osiągają dojrzałość, przyjmuje się, że mogą spożywać posiłki dla szczeniąt nawet do 24 miesiąca życia.

mokra karma dla dorosłych psów (adult): jest to posiłek przeznaczony dla psów, które w przypadku ras małych ukończyły 1 rok życia, a w przypadku ras dużych i olbrzymich 18 lub 24 miesiąc życia. Karmę dla psów dorosłych mogą spożywać w zależności od producenta do około 7 roku życia.

mokra karma dla psów seniorów (senior, senior mature): karma przeznaczona dla psów w starszym wieku, zazwyczaj powyżej 7 roku życia.

Pamiętaj, że podany wiek jest orientacyjny, jeśli masz wątpliwości lub pytania zawsze możesz się z nami skontaktować, chętnie wskażemy Ci karmy, które będą odpowiadały zapotrzebowaniom Twojego Psa :)

pokaż więcejzwiń
Aktywne filtry:

Wyświetlanie 1–24 z 241 wyników