Niebezpieczne dla zwierząt rośliny świąteczne

Niebezpieczne dla zwierząt rośliny świąteczne MiskaKarmy.pl

Kochani, święta za pasem, w domach choinki i inne świątecznie rośliny. Pamiętajcie, że niektóre z nich są groźne i niebezpieczne dla naszych milusińskich. Oto 3 najpopularniejsze rośliny świąteczne, które mogą zaszkodzić naszym podopiecznym

Nr 1 – Gwiazda Betlejemska

Jeśli nasz pupil będzie mieć styczność z sokiem tej rośliny należy skonsultować się z lekarzem. Sok ten działa drażniąco na skórę, błonę śluzową i spojówki, a po spożyciu na przewód pokarmowy.

Pierwsze objawy kontaktu z rośliną to ślinienie, łzawiące oczy, oblizywanie się jako następstwo pieczenia. Dalej nastąpić mogą problemy żołądkowe, wymioty i biegunka. Czasami zdarza się gorączka. Wizyta u weterynarza jest wskazana.

Nr 2 – Jemioła

Spożycie owoców przez zwierzaka, prowadzić może do problemów żołądkowych takich jak biegunka, wymioty. Czasami pojawiać się mogą również duszności, problemy z ciśnieniem krwi, co niestety może być niebezpiecznie dla naszego pupila. Zalecana jest wizyta u weterynarza.

Nr 3 – Ostrokrzew

Tu znów niebezpieczne są owoce rośliny. Ich spożycie prowadzi głównie do problemów jelitowo-żołądkowych. Wymioty i biegunka jak w przypadku poprzednich roślin.

Kochani, jeśli zauważycie że coś podejrzanego dzieje się z Waszym pupilem, nie zastanawiajcie się dwa razy, skontaktujcie się z weterynarzem. Kociak czy psiak nie powiedzą co go boli i co zjadł.

Uważajcie proszę na Siebie i Wasze zwierzaki i trzymajcie się ciepło

Zdrowia!

MiskaKarmy.pl